К разделу: Библиотека педагога
У світі пригод
У світі пригод
Автор: Парфенова Т.П.,
вчитель початкових класів БСПМШ I – III ступенів
№ 16 ім.М.О.Кириленка
Тема: У світі пригод
Мета:
— розширювати знання учнів про творчість українського письменника Всеволода Нестайка;
— поглиблювати уявлення дітей про цікаве та незвичайне в живій природі;
— формувати вміння стисло переказувати;
— виховувати зацікавленість природою та дбайливе ставлення до навколишнього світу.
Обладнання: Портрет В. Нестайка, виставки книг В. Нестайка, мультимедійний проектор, екранізація.
Хід уроку
І. Організація
1. Емоційне налаштування на урок, прослуховування віршів:
а) слайд «Їжачок»
Ось колючий їжачок
В нього шубка з колючок.
Дивна шубка не проста
Захистить від хижака.
б) слайд «Зайчик»
На галяві у ліску
Щурить вуха зайчик.
Тільки лист зашурхотить
Чи вітрець заграє,
Він чимдуж із усіх сил
Будь-куди тікає.
в) слайд «Ведмідь»
Це ведмідь – глава лісів,
Клишолапим кличуть.
Любить дуже він медок
Та боїться бджілочок.
Тож, де зарості малини,
З гулом лине рій бджолиний —
Там ведмедик наш гуляє
Та медку не зачіпає.
— Діти, ви прослухали вірші про друзів наших менших – лісових мешканців. Я бачу, що вами опанував гарний настрій, заіскрилися оченята, з’явилась добра й щира посмішка. Бажаю, щоби такий настрій супроводжував вас протягом уроку та всього дня.
ІІ. Оголошення теми й мети уроку
Учитель. Отже, на уроці ми будемо працювати над творами відомих дитячих письменників В. Нестайка і В. Сутєєва. І, як завжди, на допомогу нам прийде служба «Довідкове бюро».
ІІІ. Сприйняття нового матеріалу
1. «Довідкове бюро» (слайд – портрет В. Нестайка)
Уч. 1. В. Нестайко належить до покоління, чиє дитинство обірвала війна.
Уч. 2. Народився він у м. Бердичів Житомирської області. Батько загинув, коли хлопчикові було 4 роки.
Уч. 1. Про Бердичів він нічого не пам’ятає, окрім страшного голоду 1933 р. Рятуючись від голоду, сім’я переїхала до Києва. З тих пір Київ став рідним містом для письменника.
Уч. 2. Література приваблювала хлопчика давно. Ще в 5 класі він створив одноактову п’єсу зі шкільного життя під назвою «Городок», у якій сам зіграв головну роль.
Уч. 1. З того часу письменник залишився вірним літературі. Пише про побачене, почуте. А маленькі читачі зізнаються, що із цікавістю читають книги В. Нестайка, коли залишаються вдома самі або хворіють.
— Діти, які твори В. Нестайка ви вже читали, розкажіть.
2. Читання твору «Незвичайні пригоди в лісовій школі» («Позакласне читання, 4 клас», с.140).
3. Робота зі словником.
Слайд
Ґанок – прибудова біля будинку зі східцями.
Почеберяли – пішли дрібними кроками, не поспішаючи.
ІV. Осмислення та закріплення вивченого
1. Аналіз прочитаного твору «Незвичайні пригоди в лісовій школі» («Позакласне читання, 4 клас», с.140).
— Що незвичайного в цьому творі?
— Як називається школа?
— Хто її директор? Зачитайте.
— Чому зайчик Вухань і Колька Колючка не хочуть іти до школи?
— Зачитайте, який характер мали зайчик і їжачок.
— Чому батьки вирішили віддати своїх дітей до школи?
— Який настрій викликає прочитаний твір? Чому? Поясніть.
2. Виберіть слова, які найбільш характеризують головних героїв (сміливі, невпевнені, веселі, боязкі, тремтливі, полохливі).
3. Складання плану до твору «Незвичайні пригоди в лісовій школі» («Позакласне читання, 4 клас», с.140).
а) Їжачок Колючка та Кося Вухань.
б) Рішення батьків.
в) Прийом до лісової школи.
<SPAN style="LINE-HEIGHT: 150%; FONT-FAMILY: 'Tahoma','sans-serif'; FONT-SIZE:
Дата публикации: 03.06.2013